Blog

Tesoro del Mar

W ostatnim czasie pracowaliśmy dla naszego stałego klienta – firmy Tesoro del mar z Krakowa. Do tej pory firma ta zajmowała się hurtową sprzedażą ryb i owoców morza dla najlepszych restauracji i sushi barów. Obecnie firma ta wchodzi z na rynek detaliczny z nową usługą świeżych ryb i owoców morza z dostawą do domu (na terenie Krakowa). W ramach projektu wykonaliśmy adaptację strony opartą na silniku Word Press (tutaj wielkie podziękowania dla Marty i Jakuba Przyborowskich z Owls Department » za pomoc w ogarnięciu php), sesję zdjęciową wybranych produktów Tesoro del Mar, ulotki premium, roll-up i naklejki. Wkrótce postaramy się wrzucić projekty do portfolio, a tymczasem zapraszamy do skorzystania z ich oferty na stronie www.tesorodelmar.pl »

 

tesoroBlog

Trochę z innej beczki – Cable Power

Jako że niedawno stanęliśmy przed koniecznością wykończenia pomieszczenia, jednym z elementów całej układanki stało się wybranie oświetlenia. Zwykłe sklepy odrzuciliśmy na wstępie gdyż wieje z nich nudą i chińską tandetą. Studia oświetlenia mają nieraz bajeczne lampy ale ceny jakoś nie zachęcają :) I tak trafiłem kiedyś na rodzimy dizajn, który robi furorę w kraju i nie tylko. Firma zwie się Cable Power i stoi za nią para projektantów: Maja Zalewska i Marek Kostykiewicz, którzy potrafili zrobić z czegoś banalnego, niebanalny przedmiot użytkowy. Ich lampa to prosty zwis w oplocie (można wybrać kolor oplotu) zakończony wielką, dekoracyjną żarówką halogenową o ciepłej barwie światła (2900K). Lampy możemy dowolnie konfigurować i zestawiać ze sobą od minimalistycznego pojedynczego zwisu po “żyrandole” stworzone z kilku lamp. My wybraliśmy CableTwo z metalowym wykończeniem oprawki żarówki. Generalnie lampa podbiła nasze serca – szczególnie dbałość o szczegóły, jak np. metalowe oprawki żarówki malowane proszkowo na kolor biały (dostępne są też czarne i naturalny metal).

Więcej dowiecie się ze strony Cable Power: www.cablepower.cba.pl

Respect! It’s a…

…word! W ramach Need for Street szykuje się kolejna ciekawa wystawa. Tym razem na tapetę wjeżdża typografia, do tego przestrzenna. Do zaprojektowania jest słowo w dowolnej technice, które prezentowane będzie w Warszawie, podczas targów NFS. Za całą inicjatywą jak zwykle stoją dziewczyny z Nitca.pl. Jeżeli chcecie wziąć udział w tym wydarzeniu, ślijcie portfolio na iwanttobe@needforstreet.pl. Deadline (wtedy praca musi być fizycznie w Warszawie) – 13 czerwca 2012.

Tymczasem, po najnowsze info wpadajcie na fejsa Need For Street: https://www.facebook.com/needforstreet

Behance Portfolio Review

Już jutro – 17.05 w Krakowie odbędzie się impreza w ramach Behance Portfolio Review, gdzie projektanci będą mogli zaprezentować swoje prace, podczas krótkich prezentacji. W Krakowie za organizację tego wydarzenia odpowiedzialni są Łowcy Dizajnu oraz Hand Made. Zapraszamy od 18 do Kompany przy ul. Berka Joselewicza 21 w Krakowie.

Dołącz do wydarzenia na Facebook: https://www.facebook.com/events/322062887862478/

Prezentacje: Krzysztof Łabno, Kamil Kamysz, Wojciech Magierski, Bartłomiej Gowin, Szczepan Barański, Krystian Ścigalski, Karolina Kłos
Mieliśmy tam być i my, jednak niestety w tym czasie nie ma nas w Krakowie.

Krótka historia sukcesu

W ostatnim czasie na Facebooku lotem błyskawicy rozprzestrzenia się historia polskiej ilustratorki – Ady Buchholc, która pewnego dnia postanowiła stworzyć ilustrację przedstawiającą Jej ulubioną wokalistkę – Kimbrę. Jakiś czas później zadzwonił telefon. Wyobrażam sobie minę artystki, kiedy osoba w słuchawce przedstawiła się jako…Kimbra! Ada został przez nią poproszona o możliwość wykorzystania Jej plakatu podczas australijskiej trasy koncertowej wokalistki! Historia jak z bajki jednak absolutnie prawdziwa – gratulujemy!

Ada publikuje swoje ilustracje między innymi w magazynach Wprost, MaleMAN, Exclusive, K MAG, Przekrój.

Obejrzyjcie pełne portfolio Ady Buchholc: http://www.behance.net/marmolada/frame

STGU i Karakter wydają książkę o polskim rynku projektowym

Ciekawą inicjatywę zainicjowało STGU oraz wydawnictwo Karakter – wspólnymi siłami postanowili wydać książkę, będącą przeglądem polskiej branży projektowej. Książka ta jest jakby kontynuacją wydawnictwa “PGR. Projektowanie graficzne w Polsce.” (Jacek Mrowczyk, Michał Ward, wyd. Karakter 2010 – http://www.karakter.pl/dizajn/pgr). Ma objąć swoim zakresem około 200 projektantów i firm prezentujących projekty z lat 2010-2012. Każdy może wysłać swoje zgłoszenie przez specjalny formularz dostępny na stronie http://upload.stgu.pl. Deadline na wysłanie zgłoszenia to 30 czerwca 2012.